Open SMNY Tryouts na Met Oval!

• autor: stalny, 2020-09-12 18:31

Wszystkich chcących spróbować swoich sił/umiejętności zapraszamy na tryout – jutro (niedziela), godzina 6:45 wieczor na stadionie Metropolitan Oval. Stawką – gra w prestizowej pierwszej lidze CSL! Więcej info pod 646-247-7402

Wakacyjny update polonijnej piłki

• autor: stalny, 2020-07-07 01:27

Nie tylko polską piłką człowiek zyje, czas na łyk futbolu polonijnego. Niestety, nie mamy tutaj dobrych wieści – nadal czekamy na odblokowanie permitów na boiska, których to zawieszenie blokuje treningi. W stanie New Jersey permity zostały odblokowane właśnie dziś, czekamy na podobny ruch w stanie Nowy Jork.

W miesiącu lipcu czeka nas szlagier NJ Poland vs. NY Poland. Na chwilę obecną finalizujemy terminy – klasyk odbędzie się 19 lub 26 lipca, w zalezności jak daleko w play-offie zajdą polonijne druzyny z NJ (tak, tamtejsza liga rusza w tym tygodniu!). Mecz odbędzie się albo na stadionie Montclair State University (gdzie rozegrane zostały derby Stal Mielec NY vs. Stal Mielec), lub na obiekcie Athenia Steel Recreation Complex w Clifton. Mirosław Pasternak (trener reprezentacji NY Poland) jeszcze w tym tygodniu roześle powołania dla zawodników trzech nowojorskich klubów – Polonii NY, Stali Mielec NY i Poloneza NY.

W miesiącu sierpniu czekają nas 2 turnieje. 1 i 2 sierpnia rozegrany zostanie coroczny turniej Over-40 we Flanders – na tym turnieju wystąpi połączona druzyna Poloneza NY i SMNY. Memoriał Kazimierza Deyny rozegrany zostanie 23 sierpnia (najprawdopodobniej w Garfield) – Stalowcy tradycyjnie wyskoczą w tym turnieju w kategoriach Open i Over-40.

Na zdjęciu reprezentacja NY Poland, która pokonała w ubiegłorocznym klasyku druzynę NJ Poland 3 – 2. 2 gole padły łupem Stalowców – Jacka Lawniczaka i Jakuba Szwakopa.

Młode wilki w collegach

• autor: stalny, 2020-05-06 17:36

Kończy sie rok szkolny w szkołach średnich, pora wybierać gdzie się będzie kontynuować naukę/grę w piłkę. Najskuteczniejszy zawodnik Stalowców na jesień - Kuba Szwakop zaakceptował ofertę Manhatanville College. Jak sie nieoficjalnie dowiedzialiśmy, jednym z kryteriów wyboru szkoły była… “bliskość” do Nowego Jorku, gdyz Kuba nadal chce pomagać kolegom ze Stali Mielec NY. Wzór!

Na zdjęciu Jakub Szwakop na Balu Piłkarza (goście honorowi -Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek), gdzie otrzymał okazały puchar “Odkrycie roku 2019”!

70 lat Grzegorza Lato!

• autor: stalny, 2020-04-08 17:32

To bez wątpienia najbardziej znany Mielczanin na świecie. Ba, to najbardziej utytułowany piłkarz w Polsce, bo kto jeszcze moze się pochwalić tytułem króla strzelców Mistrzostw Swiata?

Mało kto pamięta, ale w swojej bogatej karierze zawodniczej Grzegorz Lato ma równiez…“epizod” w barwach Stali Mielec NY, czego dowodem jest to pamiątkowe zdjęcie. Oddajmy głos przezesowi klubu – Arturowi Kurasiewiczowi:

Przeszło dwadzieścia lat temu Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich zaprosił Grzegorza Lato jako gościa honorowego Halowych Polonijnych Mistrzostw Wschodniego Wybrzeza USA. Pózniej ten turniej został przemianowany na Memoriał Kazimierza Górskiego. Tak, to ten sam turniej w którym w lutym nasze dwie druzyny awansowały do finału zgarniając całą pulę. Wróćmy jednak do historii sprzed dwudziestu lat – w ówczesnym turnieju wystawiliśmy zespoły w kategorii Open i Over-30 i pan Grzegorz Lato wystąpił wtedy właśnie w jednym meczu druzyny Over-30. Pamiętam, ze mieliśmy problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru koszulki dla pana Grzegorza, ale na szczęście koszulka 3 x S styknęła. Pan Grzegorz miał zagrać w naszych barwach epizdoycznie, ale widząc, ze naszej druzynie nie idzie wszedł na boisko i zagrał konkretne minuty. Nie był w stanie zmienić losów tamtego meczu, który przegraliśmy i ostatecznie nie wyszliśmy nawet z grupy. W tym dniu nie wynik sportowy był najwazniejszy, ale mozliwość zagrania w jednej druzynie z idolem dzieciństwa. Po meczu chciałem się jakoś zrewanzować za pomoc, pan Grzegorz pół zartem/pół serio zazyczył sobie bardzo egzotyczny koniaku. Kolejną godzinę objezdzałem sklepy monopolowe w New Jersey, az wreszcie znalazlem to co potrzebowałem”.

Na pamiątkowym zdjęciu od lewej stoją: Artur Kurasiewicz, Mirosław Pasternak, Adrian Kusek, Norbert Bidziński, Grzegorz Lato, Janusz Pruś, Andrzej Górnisiewicz, Andrzej Jaskot. Klęczą od lewej: Krzysztof Piwnik, Krzyszof Juszyński, Rafał Jabłoński, Sławomir Dziubek, Waldemar Pyryt

Poznajmy “czampionὀw”!

• autor: stalny, 2020-02-28 15:58

Ponizej dziewiątka zawodnikὀw, ktὀra wygrała kategorię OPEN na Memoriale Kazimierza Gὀrskiego!

Stoją od lewej – Mirosław Pasternak, Piotr Hołda, Dawid Karpik, Piotr Dublicki, John Tanios, Mateusz Chłost
Klęczą od lewej – Jacek Lawniczak, Paweł Marczenia, Sławomir Balon, Grzegorz Kruk