Monografia Stali Mielec NY w odcinkach - cz.9

• autor: stalny, 2014-08-27 17:32

Ostatecznie rundę rewanzową trzeciej ligi Stalowcy rozpoczęli jeszcze ze „starym” trenerem, ale za to z nowym nabytkiem. Dosłownie z nieba spadł Dariusz Cioczek, (na zdjeciu) były "as" trzecioligowej Lublinianki Lublin. Juz w pierwszym meczu pokazal swoje nietuzinkowe umiejętnosci, a Stalowcy rozgromili Bergen Kickers 7 – 0. Popularny Dario był siłą napędową biało-niebieskiego ataku przez całą rundę. Bywały mecze, które potrafił wygrać niemal w pojedynkę. Tak było choćby w wygranym 3 – 0 meczu z Gotschee, kiedy Dariusz upolował klasycznego hat-tricka. Na koniec rundy dumnie wznosił puchary za najlepszego zawodnika i najlepszego strzelca druzyny (a grał tylko jedną rundę!). Dodajmy, ze oba okazałe puchary do dziś stanowią ozdobę...pewnej taksówki, która kursuje po Brooklynie.

Niedługo pózniej Stalowcy dokonali rozszady trenerskiej. Wobec niezdecydowania Mariusza Barnaka, zarząd klubu postanowił złozyć propozycję Mirosławowi Pasternakowi, który pół roku wcześniej zakończył pracę szkoleniową w Polonii New York. To był strzał w dziesiątkę!