Szlagier!

• autor: stalny, 2014-09-13 15:40

Stal Mielec NY – NY Greek Americans
Niedziela. Godz 6 i 8 – Met Oval Stadium

Juz niespena godziny dzielą Stalowców od szlagierowego meczu z NY Greek Americans. Rywal to absolutnie zespół z najwyzszej półki, o czym świadczy chcociazby fakt, ze podopieczni Stavrosa Zomoupulosa dwa miesące temu zdobyli  US Open Cup, czyli de facto miano najlepszego “amatorskiego” zespołu w USA. To właśnie “Grecy” są murowanym faworytem niedzielnej potyczki. Dodajmy, ze w dwóch ostatnich ligowych meczach podopieczni Stavrosa Zomopulosa zaapilowali swoim rywalom 12 goli (Kickers – 7, Celtic – 5).

Historia bezpośrednich ligowych pojedynków jest z korzyścią dla Greków - w pięciu potyczkach Stalowcy zdołali tylko raz zremisować…zawsze jednak musi byc ten pierwszy raz! Niech wisienką na torcie bezpośrednich pojedynków będzie zwycięstwo Stalowców w Halowych Mistrzostwach Wchodniego Wybrzeza w 2008, kiedy to w wielkim finale biało-niebiescy pokonali Greków 1 – 0 po "złotym" golu Dariusza Cioczka.

W niedzielnym meczu trener Mirosław Pasternak będzie miał juz spore pole manewru w kwestii wyboru jedenastki na mecz. Mirek będzie juz miał do dyspozycji Marcina Jaworka, Rafała Brozynę, Davida Brozynę i Juana Lamosa. W ostatniej chwili przyszedł tez telex z certyfikatem dla Mettina Copier, więc wydaje się, ze formacja obronna przejdzie konkretny lifting w porównaniu do meczu z CPR. Niepewny jest tylko występ Kestutisa Mykolaitasa – o jego występie zadecyduje klubowy lekarz w dniu meczu.
Ze względu na rangę przeciwnika zarząd klubu postanowił przenieść szlagierowe spotkanie na kultowy obiekt Met Oval, który znajduje się w środku polskiej enklawy na Queensie. Wszystkich naszych kibiców i sympatyków serdecznie zapraszamy – wstęp darmowy!