Charytatwne granie w Nowym Jorku!

• autor: stalny, 2014-12-05 23:15

Niedziela, 7 grudzien, godz 2 – McCarren Park, Greenpoint

Znana jest juz kadra meczowa Stali Mielec NY, która wystąpi w charytatywnym meczu w niedzielne popołudnie w McCarren Park. Trener Mirosław Pasternak ostatecznie zdecydował się powołać piętnastu zawodników. Kibice w niedzielne popołudnie zobaczą najlepszych zawodników biało-niebieskiej “jedynki”, ale do składu zostało tez dookoptowanych czterech wyrózniających się zawodników druzyny rezerw.

W składzie ujrzymy dwóch “stranieri” – Mettina Copier, który  ma w swoim bogatym resume mecze w holenderskiem AZ Alkmaar, oraz w reprezentacji młodziezowej Austrii. Prywatnie - jego sympatia to znana prezenterka MTV, a Mettin po rundzie jesiennej świetnie się nauczył mówić (kląć – przypis red.) po polsku! Drugi “stranieri” to właściwie nie jest juz “stranieri” - po czterech latach gry w Stali Mielec NY – były reprezentant Litwy Kestutis Mykolaitis lepiej mówi (a na pewno klnie!) po polsku niz po litewsku. Ba, w ostatnich dwóch latach Kestusis grał w reprezentacji Cosmos Copa Poland.

Najstarszym zawodnikiem kadry jest 44-letni Krzysztof Głowala, największy bojownik w historii polonijnej piłki noznej. Najmłodszym niespełna 17-letni Piotr Dublicki, który rozegrał świetną rundę w zespole rezerw.

Ba boisku ujrzymy tez Pawła Marczenię, który jeszcze niedawno strzelał gole Bogusławowi Wyparło, ale na….treningach Stali w Mielcu. Tym razem zagrają po dwóch róznych stronach barykady, na innym kontynencie.

W składzie ujrzymy tez niespełna 18-letniego Krystiana Boguskiego – czy jest on tak samo utalentowany jak jego daleki kuzyn z Wisły Krakow – Rafał? O tym kibice mogą się przekonać juz w niedzielę!

Bramkarze: Grzegorz Czukiewski, Lukasz Stankowski
Obrońcy: Mettin Copier, Krzysztof Głowala, Lukasz Sowiński, Piotr Dublicki, Robert Rybicki, Dominik Brodziński
Pomocnicy: Kestutis Mykolaitis, Paweł Marczenia, Jacek Lawniczak, Paweł Basisty, Krystian Boguski
Napastnicy: Marcin Fijałkiewicz, Lukasz Olszówka