Medialna Stal

• autor: stalny, 2015-02-09 23:37

Bal Sportowca piórem Wojciecha Ziębowicza:

Zabawa sportowa ZPKP, podczas której nagradzana jest złota jedenastka minionego roku, podobnie jak turnieje: halowy Memoriał Kazimierza Górskiego i letni Memoriał Kazimierza Deyny – to długoletnia tradycja w polonijnym światku piłkarskim.

W minioną sobotę frekwencja dopisała. Najliczniejszą grupę stanowili piłkarze Belvederu Rutherford z Mariuszem Chaberkiem na czele. Przybyli także szefowie klubów: Wisły Garfield – prezes Jan Kondratowicz, Gwardii NY – prezes Wojciech Targoński, Polonii NY – prezes Michał Siwiec, Stali Mielec NY – prezes Artur Kurasiewicz, Polonii Falcon New Britain – prezes Andrzej Gromadowski, Olympii Stamford – prezes Jerzy Karwowski. Pojawił się również długoletni piłkarz a następnie prezes Orła Yonkers – Dariusz Czerniawski.
Na sali wypełnionej po brzegi obecni byli przedstawiciele różnych miast i rejonów Polski: Gdańska, Rzeszowa, Białegostoku, Wałbrzycha, Łomży, Zambrowa, Stalowej Woli, Mielca, Sanoka, Łodzi, Lublina, Przemyśla, Krakowa, Nowej Dęby, Wrocławia, Warszawy, Podhala i wielu innych miejscowości. Można powiedzieć, że przybyła cała reprezentacja Polski. Do tańca grał Dynamic Band z New Britan. „Nowy Dziennik” reprezentował redaktor Tomasz Deptuła.

~~Wszystkich gości przywitał prezes Jerzy Karwowski a następnie część oficjalną poprowadził niżej podpisany.
 Po odśpiewaniu hymnu polskiego głos zabrał konsul Mateusz Stąsiek, który wspólnie z miss ZPKP Aleksandrą Siwiec z Nowego Jorku wręczał puchary i plakietki uznania wyróżnionym.

W Jedenastce Roku 2014 znaleźli się: Damian Janicki i Radosław Kucharski z Polonii NY, Konrad Sobotka i Jarosław Tancula z Gwardii NY, Wojciech Sobotka i Arion Lekaj z Olympii Stamford, Łukasz Hausner i Marcin Kasica z Wisły Garfield, Grzegorz Kruk i Kestutis Mykolaitis ze Stali Mielec NY, Kevin Gromadowski z Polonii Falcon New Britain, Tomasz Wojtak z Belvederu Rutherford i Mateusz Brela z Polonii Wallington.

Odkrycia Roku 2014 to: Sebastian Gostyński (Wisła Garfield – NJ), Piotr Dublicki (Stal Mielec – NY), Adrian Lekaj – (Olympia Stamford – CT).

Trenerem roku 2014 został były reprezentant Polski, trener Polonii NY Grzegorz Wędzyński, trenerem młodzieży – Piotr Sala z Wisły Garfield.

Specjalne wyróżnienie od ZPKP otrzymał najlepszy trener stanu New Jersey szkół średnich Marek Mąka. Działaczem minionego roku został uznany długoletni piłkarz, działacz Polonii Falcon New Britain Andrzej Gromadowski.
 Wszyscy wyróżnieni mieli możliwość zabrania głosu.

Sponsorami roku zostali Eugeniusz Kozak – właściciel Kozak Sport Center, Grażyna i Zenon Banasiowie – właściciele Banas Bakery z Wallington za długoletnie sponsorowanie imprez ZPKP oraz PSFUK z dużą nadzieją, że ta największa polonijna instytucja w najbliższej przyszłości wydatnie wesprze upadające polonijne drużyny piłkarskie.
 Na zakończenie części oficjalnej cała sala odśpiewała wyróżnionym tradycyjne „Sto lat”.

W Jedenastce Roku 2014 znaleźli się: Damian Janicki i Radosław Kucharski z Polonii NY, Konrad Sobotka i Jarosław Tancula z Gwardii NY, Wojciech Sobotka i Arion Lekaj z Olympii Stamford, Łukasz Hausner i Marcin Kasica z Wisły Garfield, Grzegorz Kruk i Kestutis Nikolaitis ze Stali Mielec NY, Kevin Gromadowski z Polonii Falcon New Britain, Tomasz Wojtak z Belvederu Rutherford i Mateusz Brela z Polonii Wallington.

Wszyscy wyróżnieni mieli możliwość zabrania głosu.