Statystyki drużyny

Aktualności

SREBRO W OPEN (Druzyna # 1) - RELACJA

• autor: stalny, 2015-02-24 23:28

Stalowcy w pierwszym meczu spotkali się z zespołem Ukrainians SC. Po mądrej, spokojnej grze pewnie wypunktowali rywali 3 – 0 po dwóch trafieniach Kestutisa Mykolaitasa i jednym golu Pawła Marczeni.

W drugim meczu Stalowcy spotkali się z ubiegłorocznym triumfatorem, druzyną Polonii Wallington i po indywidualnej akcji Marcina Jaworka prowadzili 1 – 0. Niestety, dwa proste błędy w defensywie kosztowały Stalowców utratę dwóch goli. Gdy biało-niebiescy przycisnęli rywali w końcówce szukając wyrównującego gola, to rywale przeprowadzili zabójczą kontrę ustalając wynik na 3 – 1.

W ostatnim meczu grupowym z druzyną Husaria Sayerville Stalowcy potrzebowali wygrać az dziewięcioma bramkami, aby awansować do półfinału. Po 25 minutach mecz zakończył się wynikiem….11-2! Biało-niebiescy przez cały mecz gonili wynik i decydującego gola zdobyli na dwie minuty przed końcem. Ta szalona gonitwa za wynikiem kosztowała ich jednak mnóstwo sił, co pózniej odbijało się czkawką w meczu finałowym….Gole dla Stali zdobyli: 3 x Jacek Lawniczak, 3 x Kestutis Mykolaitis, 2 x Paweł Marczenia, Rafał Brozyna, Marcin Jaworek, Mettin Copier.

Półflinał:
W meczu półfinałowym biało-niebiescy spotkali się z zespołem Olympii Stamford. Przez cały mecz posiadali wyrazną przewagę, którą udokumentowali golem autorstwa Pawła Marczenii. Rywale w końcówce wyrównali po rzucie wolnym. Stalowcy do końca “cisnęli” i jeszcze w ostatniej minucie bomba Pawła Marczeni wylądowała na słupku, ale mecz zakończył się wynikiem remisowym. W konkursie rzutów karnych pewnie swoje jedenastki wykorzystali Kestutis Mykolaitis, Marcin Jaworek i Paweł Marczenia, strzał Piotra Piaseckiego wybronił goalkeeper rywali, a Mettin Copier przeniósł piłkę nad poprzeczką. Na szczęście znakomitymi interwencjami popisywał się w bramce Grzegorz Czukiewski, który obronił dwie “jedenastki”. Po pierwszej kolejce było więc 3 – 3. Drugą kolejkę rozpoczął Kestutis Mykolaitis, który ponownie pewnie pokonał goalkeepera rywali. Strzał zawodnika rywali świetnie wybronił Grzegorz Czukiewski wprowadzając biało-niebieskich do wielkiego finału!

Finał:
W finale drugi raz w ostatnich trzech latach spotkały się zespoły Polonii Wallington i Stali Mielec NY, które znają się jak “łyse konie” - wszak to właśnie te dwa zespoły co roku są kuznią talentów do reprezentacji Cosmos Copa Poland.
Podobnie jak w meczu grupowym Stalowcy jako pierwsi wyszli na prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu Piotra Piaseckiego. Rywale szybko wyrownali i chwilę pózniej po błędzie biało-niebieskiej defensywy rywale wyszli na prowadzenię 2 – 1. Stalowcy natychmiast wyrównali na 2 – 2 po strzale Jacka Lawniczaka. Mecz się zaostrzył, po brutalnym faulu z boiska został zniesiony Marcin Jaworek, co było przełomowym momentem tego finału. Pozbawieni rozgrywającego bardzo dobre zawody playmakera Stalowcy opadli w końcówce z sił, dając sobie strzelić jeszcze dwa gole. Na odpowiedz zabrakło juz sił, choć w ostatnich minutach Jacek Lawniczak dwukrotnie zmarnował “setki”…

Reasumując, turniej zasłuzenie wygrała druzyna Polonii Wallington, ktora wygrala wszystkie mecze. Długa, wyrównana ławka rezerwowych, oraz świezość była atutem podopiecznych Marka Kasprowicza. Stalowcy trochę nie wytrzymali tego finału kondycyjnie – czkawką odbijały się zabójcze mecze z Husarią i półfinałowa potyczka z Olympią….

Stalowcy wystąpili na turnieju w następującym składzie:  Grzegorz Czukiewski – Mettin Copier, Piotr Piasecki, Marcin Jaworek, Rafał Brozyna, Kestutis Mykolaitis, Paweł Marczenia, Jacek Lawniczak, Marko Likos, Kaipil Wickinson

Na zdjęciu finaliści IX Memoriału Kazimierza Górskiego – zespoły Stali Mielec NY i Polonii Wallington