Fuzja!

• autor: stalny, 2015-04-01 15:33

Toczące się od dwóch lat (sic!) rozmowy w sprawie połączenia dwóch polonijnych klubów – Stali Mielec NY i Polonii NY wreszcie dobiegły finalizacji. Od dnia pierwszego czerwca będzie istniał juz tylko jeden klub – NYC Poland!

Podczas dwudniowych rozmów prezesów Stali Mielec NY i Polonii NY ustalono następujące szczegóły:
- Nowy Klub NYC Poland będzie występował w 1 lidze CSL na licencji Stali Mielec NY
- Pierwszym prezesem NYC Poland będzie Artur Kurasiewicz. Zarząd nowego klubu będzie liczył sześciu członków – na początek po trzech działaczy Stali Mielec NY i trzech działaczy Polonii New York – do momentu zatwierdzenia nowego statut klubu
- Siedziba nowego klubu będzie przy Morgan Ave
- Barwy nowego klubu będą biało-czerwone
- Nowe logo (Statua Wolności na biało-czerwonym tle) zostanie zaprezentowane w pózniejszych godzinach

NYC Poland będzie dysponował pięcioma zespołami seniorów:
- Druzyna Open w 1 lidze Cosmopolitan (trener zostanie wybrany na zasadzie konkursu)
- Druzyna rezerw Open w 1 lidze Cosmopolitan (trener zostanie wybrany na zasadzie konkursu)
- Druzyna Over-30 w  lidze Cosmopolitan (trener – Marek Rakowski)
- Druzyna Over 40 w lidze Cosmopolitan (trener – Mariusz Barnak)
- Druyzna Over 50 w lidze Long Island (trener – Jarosław Mieleszko)

Ponadto utworzona zostanie Mlodziezowa Akedamia Piłkarska NYC Poland, której ambicją będzie posiadanie siedmiu druzyn dziecięco-młodziezowych. Odpowiedzialnym za prowadzenie Akademii będzie Marcin Jaworek.

O krótki komentarz poprosiliśmy starego/nowego prezesa, Artura Kurasiewicza“To była bardzo trudna decyzja. Rozmowy trwały od dwoch lat i jest to dobrze przemyślany kompromis. Na koniec dnia liczy się dobro polonijnej piłki. Ta fuzja jest koniecznością jeśli nie chcemy skonczyć jak inne zespoły etniczne – w śmietniku historii"

autor: ~kibic 2015-04-02 13:15:27

avatar Dobre nawet bardzo - Prima Aprilis. Fuzja miedzy polakami uwierzylbym jakby te dwa kluby rozbily sie na kilka mniejszych.