Cosmos Copa update # 3

• autor: stalny, 2015-05-21 20:50

Znamy juz wszystkich uczestnikow Cosmos Copa NYC – czyli de facto mundialu Nowego Jorku, największego etnicznego turnieju piłkarskiego na świecie – poza samym Mundialem. Jak juz wcześniej informowaliśmy – w tym roku format Cosmos Copa to carbon copy Mundialu - 32 narodowe druzyny walczyć będą w ośmiu grupach o dalszy awans. Uroczyste losowanie grup (biało-czerwoni będą “rozstawieni) odbedzie się w czerwcu.

W tym roku najliczniej reprezentowana jest Europa, którą w turnieju będzie reprezentować az 12 zespołów!

Europa: Albania, Chorwacja, Anglia, Grecja, Francja, Holandia, Irlandia, Kosovo, Polska, Ukraina, Szkocja, Hiszpania

Ameryka Północna & Srodkowa: Salwador, Haiti, Honduras, Jamajka, Meksyk, USA

Ameryka Południowa: Argentyna, Kolumbia, Ekwador, Guyana, Paragwaj, Peru, Urugwaj

Afryka: Gambia, Ghana, Guinea, Wybrzeze Kości Słoniowej, Senegal

Azja: Afganistan, Japonia

Faza grupowa rozgrywana będzie w weekend, 4-5 lipiec na Randalls Island. W sobotę, 4 lipca biało-czerwoni rozegrają jeden mecz grupowy, a w niedzielę, 5 lipca nasza reprezentacja rozegra dwa mecze.
Runda 1/16 zaplanowana została na 19 lipca, ćwierćfinały na 25 lipca, a półfinały rozegrane zostaną 26 lipca. Wszystkie rundy (oprócz finału) rozgrywane będą na Randalls Island. Wielki finał rozegrany zostanie 2 sierpnia na stadionie Cosmos New York.

Przypomnijmy, kadrę trenerską NYC Poland tworzą Marek Kasprowicz (Polonia Wallington) i Mirosław Pasternak (Stal Mielec NY). To właśnie oni będą wybierać pośród najzdolniejszych polonijnych piłkarzy na Wschodnim Wybrzezu. Prezesem NYC Poland jest  Artur Kurasiewicz (Stal Mielec NY).
NYC Poland jako jedyna nacja w Nowym Jorku moze się pochwalić dwukrotnym triumfem w tym wspaniałym turnieju – w roku 2011 i 2012, zaś w roku 2013 nasza reprezentajca dotarła do finału. W ubiegłym roku nasza gruntownie przebudowana i odmłodzona kadra przegrała w ćwierćfinale z NYC Ireland, ale liczymy ze doświadczenie zdobyte przez naszych młodych zawodników wypłaci dywidendy juz w tym roku!

Wszystkich polonijnych zawodników zainteresowanych reprezentowaniem barw NYC Poland podczas letniego turnieju prosimy o kontakt pod fks1939@aol.com. Pierwszy “tryout” odbedzie sie 31 maja.!

Na zdjęciu reprezentajca NYC Cosmos Poland – triumfator turnieju w 2010 z legendarnym Pele!