Gramy o Puchar Prezesa ZPKP!

• autor: stalny, 2015-06-20 15:20

W najblizszą niedzielę na boisku w McCarren Park o godzinie 10 rano dojdzie do meczu o palmę pierwszeństwa w polonijnej piłce noznej – zmierzą się polonijne reprezentacje ze stanu New Jersey i Nowego Jorku. To jest nowa piłkarska inicjatywa, która dostała wymierne wsparcie od Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich, ktory ufundował okazały Puchar.

Trenerem reprezentacji New Jersey jest Marek Kasprowicz, który powołał najlepszych zawodników z polonijnych klubów New Jersey. Trenererm reprezentacji Nowego Jorku jest Mirosław Pasternak, który rozesłał  powołania do zawodników Stali Mielec NY, Polonii NY, Gwardii NY, oraz polonijnych zawodników z Long Island. Dla obu trenerów będzie to doskonały przegląd zawodników, którzy juz za dwa tygodnie rozpoczną zmagania w turnieju Cosmos Copa.
Reguły meczu o Puchar Prezesa ZPKP:

- Gospodarz turnieju rotacyjnie zmienia się co roku. Pierwszym gospodarzem jest reprezentacja NY, za rok mecz odbędzie się w New Jersey. Gospodarze grają w białych strojach, a goście w czerwonych
- W reprezentacji mogą grać tylko polonijni zawodnicy grający, lub miekszający w stanie NY i NJ
- Zwycięski zespół zabiera puchar na rok do następnego pojedynku
- Przegrany zespół stawia kolejkę po meczu

Wszystkich kibiców ze stanów New Jersey i New York serdecznie zapraszamy. Mecz odbędzie się w najblizszą niedzielę o godz 10 rano w McCarren Park Na Greenpoincie.