NYC Poland za burtą

• autor: stalny, 2015-07-06 19:51

Zwycięstwo, remis i porazka to bilans biało-czerwonych w fazie grupowej Cosmos Copa NYC. Niestety, do awansu do kolejnej rundy zabrakło punktu.

NYC Poland – NYC Mexico 1 – 1 (0 – 0)
Gol: Krzysztof Karcz

To był pyrrusowy remis. Biało-czerwoni w przekroju tego meczu stworzyli sobie az sześć stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola, ale niestety szwankowała skuteczność. Meksykanie przez cały mecz stworzyli sobie zaledwie jedną (sic!) sytuację bramkową, która wykorzystali.

NYC Poland – NYC Columbia 1 – 3 (0 – 0)
Gol: Krzysztof Karcz

Po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej odsłonie zarysowała się przewaga zawodników Kolumbii, czego efektem były dwa gola. Biało-czerwoni rzucili się do odrabiania strat, strzelili kontaktowego gola, ale w końcówce meczu nadziali się na kontrę i było pozamiatane.

NYC Poland – NYC Spain 3 - 0 (0 - 0)
Gole: Kamil Pruszko, Hubert Dul, Jacek Lawniczak

Biało-czerwoni potrzebowali w tym meczu zwycięstwa dwoma bramkami, oraz zwycięstwa Kolumbii nad Meksykiem w równolegle trwającym meczu. Biało-czerwoni swoje zadania wykonali, pewnie pokonując Hiszpanów 3 – 0 . Niestety, Kolumbijczycy i Meksykanie “umówili się” na bezbramkowy remis, który wyeliminował bialo-czerwonych z turnieju.

Barw reprezentacji NYC Poland bronili: Marcin Czerwiński, David Greczko – Kestustis Mykolaitis, Derek Niziolek, Kamil Pruszko, Jan Chmura, Marcin Jaworek, Jakub Głowala, Maciej Kulig – Lukasz Hausner, Michał Kubik, Paweł Marczenia, Teddy Niziolek, Jacek Lawniczak, Damian Serafin – Krzysztof Karcz, Hubert Dul

Na zdjęciu reprezentanci Stali Mielec NY w turnieju Cosmos Copa NYC. Od lewej – Marcin Czerwiński (zasłonięty), Paweł Marczenia, Jakub Głowala, Jacek Lawniczak, Kestutis Mykolaitis. (Marcin Jaworek i Kamili Pruszko poza obiektywem).