Jedyne takie derby na świecie!

• autor: stalny, 2016-06-22 23:45

Juz niespełna doba pozostała do rozegrania derbów….Stali Mielec. Te derby w ogóle nie mieszczą się w ramach definicji “derbów” ograniczającej derby do miasta, lub regionu. Przeciez Mielec i Nowy Jork dzieli 7 tys kilometrów!

Sylwetki dwukrotnego mistrza Polski przedstawiać nikomu nie trzeba, ale wobec licznych pytań internautów, którzy dopiero teraz dowiedzieli się o istnieniu nowojorskiego klonu w telegraficznym skrócie przedstawiamy sylwetkę Stali Mielec New York:

Klub Stal Mielec New York powstal w 2004. Inspiracją do załozenia klubu była oczywiście macierzysta Stal Mielec, do której to miłość została wyssana z “mlekiem matki”. Spotkanie „załozycielskie” miało miejsce w czerwcu 2004 roku w restauracja Johnny’s Cafe na Greenpoincie. Przypomnijmy historyczne juz nazwiska załozycieli nowojorskiego klubu:  Wojciech Kiwak, Adrian Kusek, Andrzej Górnisiewicz, Mariusz Praczuk, Marcin Maćkowski, Krzysztof Piwnik, Tomasz Krupski, Wojciech Wolnicki i Artur Kurasiewicz.

Od momentu powstania klub systematycznie pnie się w hierarchii nowojorskiej i polonijnej piłki noznej. Stalowcy z NY w pięć lat awansowali z czwartej do pierwszej ligi Cosmopolitan, są tez aktualnie jednym z czołowych polonijnych klubów na Wschodnim Wybrzezu systematycznie dostarczając zawodników do reprezentacji Poland NYC. Najbardziej “medialni” zawodnicy, którzy reprezentowali barwy Stali to Mariusz Plizga, Krzysztof Duda, Mettin Copier, Kestutis Mykolaitis. Aktualnie zawodnikiem Stali Mielec NY jest Paweł Marczenia, który w czwartek zagra przeciwko swoim byłym kolegom z Mielca!

W skończonym niedawno sezonie biało-niebiescy zajęli trzecie miesce w drugiej dywizji Cosmopolitan Soccer League. W klubie zarejestrowanych jest 50 zawodników, którzy grają w dwóch druzynach w kategorii Open. Stalowcy posiadają równiez druzyny w kategorii Over-30 i Over-40.  Prezesem klubu jest Artur Kurasiewicz, trenerem Miroslaw Pasternak.

Na zdjęciu gablota z klubowymi trofeami – “ściana zachodnia”