Memoriał – Prognozy – Over 30.

• autor: stalny, 2016-08-23 22:04

Druzyna Stali Mielec NY Over-30 która od kilku lat absolutnie zdominowała tą kategorię wiekową na hali (gdzie Stalowcy nie schodzą z pudła) – nie potrafi tej mocy przenieść na zieloną trawkę. W ostatnich dwóch latach biało-niebiescy zadowolić się musieli brązem, co było potraktowane jako porazka. Przypomnijmy - dwa lata temu Stalowcy przegrali walkę o finał w konkursie rzutów karnych, rok pózniej do awansu zabrakło….jednej bramki.

Jak będzie w tym roku? Apetyty są znów wysokie, ale czy aspiracje są doprawdy uzasadnione? Ze “złotej jedenastki”, która w lutym triunfowała w Memoriale im. Kazimierza Górskiego w sobotę zobaczymy tylko trzech zawodnikow (ale za to jakich!) – Pawła Basistego, Wojciecha Kiwaka i Jacka Lawniczaka. Kilku zawodników (Kestutis Mykolaitis, Sławomir Balon, Grzegorz Kruk) chce oszczędzać siły  na grę w kategorii Open, a Dariusz Cioczek dostał powołanie do Over-40, choć nie wyklucza, ze moze z doskoku dopomóc młodszym kolegom.  Kogo zatem ujrzymy jeszcze w kadrze druzyny Over-30? Na pewno kilku zawodników z “jedynki” i rezerw, którym właśnie stuknęła “trzydziestka”, oraz zawodników, którzy w przeszłości grali w naszym klubie.

W stawce rywali najmocniej wygląda druzyna Poloneza NY, z którą to Stalowcy po cięzkim boju wygrali w zimowym Memoriale im Kazimierza Górskiego. Z Polonezem Stalowcy zmierzą się juz w drugim meczu – czy będzie to mecz decydujący o triumfie w Memoriale?

O przedturniejową prognozę poprosiliśmy Pawła Basistego:

Od ostatnich kilku lat druzyna Stali Mielec Over 30 jest i powinna być brana pod uwagę jako jeden z głównych faworytów do wygrania swojej kategorji wiekowej w Memoriale Kazimierza Deyny. Kluczem do sukcesu będzie dyspozycja zdrowotna piłkarzy oraz kolektyw.  Jezeli przyjedziemy z najsilniejszym swoim  składem to wygranie tej  kategorii powinno być formalnością. Doświadczenie i zdrowy rozsądek mówią, zeby podejść do tego turnieju z pokorą i chłodną głową.  Piłka nozna rządzi się własnymi prawami i nieraz faworyci przegrywali “wygrane” spotkania. Z drugiej strony, Stal Mielec NY Over 30 w swoich szeregach ma dobrych, doświadczonych piłkarzy i myślę, ze śmiało mozemy celować w majstra”.