Hej Sokoły!

• autor: stalny, 2016-09-20 15:38

Stal Mielec NY II – NY Ukrainians II 2 – 1

Gole: Robert Rybicki, Artur Zych

David Lis - Dariusz Cioczek, Artur Zych, Norbert Bidziński, Mariusz Chwiejczak  – Wojciech Kiwak, Kamil Praszkowicz, Brian Baena, Robert Rybicki – Lukasz Olszówka, Marcin Kieler. Wchodzili: Karol Florczyk, Krzysztof Daniszewski

Początek tego meczu to przewaga Stalowcow uwieńczona golem Roberta Rybickiego. Robert popisał się rajdem przez połowe boiska, wymanewrował obronę rywali i ładnym strzałem wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Po stracie gola do głosu doszli rywale, którzy do końca pierwszej połowy próbowali zmienić niekorzystny dla nich rezultat.

Druga połowa nie rózniła się zbytnio od pierwszej odsłony, rywale bili głową w mur, a Stalowcy groznie kontrowali. Po jednej z tych kontr biało-niebiescy zdobyli drugiego gola – efektownym strzałem głową popisał się Artur Zych. Rywale ambitnie nacierali do końca i ich wysiłek został zwieńczony honorowym golem. Na więcej nie pozwoliła defensywa kierowana przez Dariusza Cioczka.

To idzie młodość – na boisku brylowali się 18-latkowie - Kamil Praszkowicz i Marcin Kieler. Odnotować nalezy udany Briana Baena. Solidny debiut w bramce zaliczył tez David Lis – przydają się kocie ruchy byłego boksera. Miano MVP trafiło jednak na konto dynamicznego Roberta Rybickiego. Nagroda do odebrania u prezesa.