• autor: stalny, 2016-09-20 22:13

Stal Mielec NY  – NY Ukrainians 4 - 2
Gole: Jacek Lawniczak, Bartek Dziuban, Hausi, Eden Spinks

Boruc – Przemysław Mazur, Paweł Basisty, Radosław Ksepka, Nick McBee – Marcin Jaworek, Krzysztof Głowala, Hausi, Jackson, Juan Lemos – Bartek  Wchodzili: Eden Spinks, Hopeton Dixon

Stal Mielec NY po cięzkim meczu wygrała derby Europy Wschodniej w Nowym Jorku. Początek mieli Stalowcy zaiście zabójczy – w 12 sekundzie Marcin Jaworek na wysokości środkowej lini boiska “wypuścił” Jacka Lawniczaka w przysłowiową uliczkę i 5 sekund pózniej piłka zatrzepotała w bramce. Sędzia o mały włos nie połknął gwizdka! To trafienie zapisało się w annałach historii jako najszybciej zdobyty gol w historii klubu. Po strzeleniu gola Stalowcy nie zwalniali tempa i w 9 minucie swojego dziewiczego gola w barwach Stali zdobył debiutant Bartek  Dziuban , który wymanewrował dwóch obrońców, “połozył” bramkarza i pewnie ulokował piłkę w siatce. Silny jak tur były gracz 3-ligowych Czarnych Słupsk napsuł sporo krwi całej czwórce defensorów rywali. Przeciwnicy po tych dwóch szybkich bombkach byli w szoku, co mogli i powinni byli wykorzystać Stalowcy. Mieli rywala na linach i powinni byli nokautującym ciosem posłać go na deski. Tak się jednak nie stało – strzał Juana Lemosa wylądował na poprzeczce, a Bartek Dziuban dwukrotnie minimalnie chybił probując lobować bramkarza rywali. Rywale w ostatnich 15 minutach pierwszej połowy się wreszcie przebudzili i kilkakrotnie zagrozili bramce strzezonej przez Boruca.

2 – 0 to zaden wynik, co udowodnili rywale w drugiej części meczu. Przez 25 drugiej połowy NY Ukrainians nacierali z furią i dopięli swego. Najpierw wykorzystali niezdecydowanie defensorów Stali, a chwilę pózniej wyrównali po indywidualnej akcji pomocnika rywali. Ta nawałnica kosztowała rywali jednak sporo sił, co skrzętnie wykorzystali Stalowcy dominując w ostatnich 20 minutach tego meczu. Bramkę na 3 – 2 zdobył Hausi, chwilę pózniej na 4 – 2 poprawil były as New York Athletic Club – Eden Spinks. W końcówce Stalowcy mogli się jeszcze pokusić o kilka goli, szwankowały jednak celowniki.

Reasumując – Stalowcy musieli włozyć naprawdę sporo sił w meczu, który tak naprawdę mogli juz skonczyć w pierwszej połowie. Przy stanie 2 – 0 mieli okazje dobić rannego przeciwnika, ale odroczyli nokautujące ciosy na końcówkę meczu.
Odnotować nalezy az cztery debiuty – Przemysława Mazura, Bartka Dziubana, Edena Spinks i Hopeton Dixon. Bartek i Eden swoje debiuty uświetnili golami, Hopeton dwoma asystami. Graczem meczu został wybrany Marcin Jaworek. Nagroda do odebrania u prezesa.