Bartek (i Stal) Zwycięzca

• autor: stalny, 2016-09-27 17:56

City International - Stal Mielec NY 1 – 4 (1 – 1)
Gole: 2 x Jacek Lawniczak, 2 x Bartek Dziuban

Boruc – Przemek Mazur, Grzegorz Kruk, Juan Lemos, Marcin Jaworek, Nick McBee, Krzysztof Głowala, Hopeton Dixon, Jacek Lawniczak, Kevin Romero, Bartek Dziuban

Stalowcy weszli w ten mecz bez odpowiedniej koncentracji, co wykorzystali rywale zdobywając bramkę ze stałego fragmentu gry juz w 6 minucie meczu. Stalowcy po stracie gola mozolnie zaczęli odrabiać straty, ale gospodarze mądrze się bronili. Przed przerwą zdołał wyrównać Jacek Lawniczak, którego w nowojorską uliczkę wypuścił Bartek Dziuban.

Po przerwie przewaga Stalowców nie podlegała juz dyskusji. Biało-niebiescy opanowali środek boiska, raz po raz przeprowadzając akcje, które pachniały golami. Drugą bramkę zdobył dla Stali Jacek Lawniczak, którego idealnie obsłuzył Przemek Mazur. Po stracie gola rywala nieco się odkryli, stwarzając Stalowcom okazje do licznych kontrataków. W ostatnich 20 minutach meczu biało-niebiescy wypracowali sobie kilka stuprocentowych sytuacji, z czego dwie zamienili na bramki. Oba gole były autorstwa Bartka Dziubana, który trzecią bramkę zdobył po solowym rajdzie przez połowę boiska, a czwartego Dziubnął po precyzyjnej centrze Nicka McBee.

Reasumując, było to w pełni zasłuzone zwycięstwo biało-niebieskich. Rywale okazali się solidnym przeciwnikiem, ale jedyne zagrozenie pod bramką Lukasza Bieńka stwarzali po stałych fragmentach gry. Drugi mecz z rzędu wyróznić nalezy Marcina Jaworka, który czyścił środek boiska, dwa wazne gole zdobył tez podwójnie zmotywowany Jacek Lawniczak. Miano MVP meczu wędruje na konto Bartka Dziuba, który w sobotę zdobył dwa gole i zanotował asystę.

Na zdjęciu Bartek Dziuban, jeszcze w barwach Barcelony