Piąta kolejka!!

• autor: stalny, 2016-10-21 22:20

W piątej kolejce rundy jesiennej Stalowców czeka najcięzszy test tej rundy – mecze z Manhattan Kickers. Kickersi to aktualni liderzy “jedynek” i “dwójek”, więc Stalowców będzie czekać niezywkle cięzka przeprawa na trudnym boisku przy Grand Street. Niestety, problemy kadrowe spowodowane licznymi kontuzjami nie ulegają poprawie. Do grona rekonwalescentów dołączył Lukasz Sowiński mocno ograniczając zawęzone juz i tak pole manewru Mirosława Pasternaka. Na szczęście “szpital na nieperyferiach” niedługo straci kilku pacjentów – treningi rozpoczął juz Krzysztof Głowala i Marcin Jaworek, choć ich udział w niedzielnym meczu jest jeszcze mocno wątpliwy.

Największą niewiadomą w niedzielę pozostaje obsada bramki – czy w klatce ujrzymy prezesa klubu, który jako jedyny bramkarz w historii organizacji moze się poszczycić 100% “rekordem”? Artur Kurasiewicz był pewnym punktem zespolu (nieskromnie mówiąc) w niedzielnym meczu pucharowym wygranym 7 – 1, a przeciez zwycięskiego składu się nie zmienia. A moze jednak w bramce ujrzymy popularnego Boruca? Rywalizacja w bramce rozpala wyobraznię!

Zespół rezerw, który zaliczył udany start w tej rundzie (4 zwycięstwa, 1 porazka) równiez czeka piekielnie trudne zadanie. Zadanie utrudnione wczesną porą rozgrywania meczu – ostatnio o podobnej porze rozpoczynany był mecz z Hoboken FC, który wiadomo jak się skończył (cytując klasyka: “o 8 rano to się kończy dobrą imprezę a nie zaczyna mecz”). Tym razem liczymy na…większą wstrzemięzliwość zawodników – I nie mamy tutaj na myśli jedzenia.

Areną niedzielnych meczów będzie boisko przy Grand Steet. Mecz rezerw o 9 rano, jedynka zagra o 11. Wszystkich naszych kibiców i sympatyków serdecznie zapraszamy!