• autor: stalny, 2016-11-22 17:14

Stal Mielec NY – Beyond FC  7 – 2 (3 – 0)

Gole: 3 x Jacek Lawniczak, 2 x Nick McBee, Bartek Dziuban, Marcin Jaworek

Lukasz Bieniek – Lukasz Sowiński, Mike Texeira, Przemysław Mazur, David Heller – Krzysztof Głowala, Nick McBee, Jacek Lawniczak, Hopetown Dixon, Eden Spinks – Bartek Dziuban. Wchodził: Marcin Jaworek

10 minut pierwszej odsłony to dominacja Stalowców, którzy wypracowali sobie dwie świetne okazje do zdobycia gola, ale zabrakło precyzji. Po upływie 10 minut do głosu doszli goście, którzy mocno natarli na bramkę strzezoną przez Lukasza Bieńka. Stalowcy wszystkie ciosy rywali przyjmowali jednak na gardę, pewnie likwidując ofensywne zapędy gości. Zniecierpliwieni takim obrotem sprawy rywale do ataku rzucali coraz więcej zawodników, zapominając o defensywie. To rozluzniennie w szeregach obronnych rywali wykorzystali Stalowcy kontrując z kliniczną skutecznością. W 25 minucie popisową akcję Bartka Dziubana zakończył Jacek Lawniczak. 7 minut pózniej Bartek Dziuban sam wystąpił w roli egzekutora. Tuz przed przerwą rywali dobił Jacek Lawniczak, który mierzonym strzałem zza pola karnego pokonał goalkeepra rywali.

Paradoksalnie, te 3 bombki przed przerwą wcale nie odebrały rywalom chęci do gry. Zawodnicy Beyond od początku drugiej części mocno natarli i zaczęła się wymiana ciosów. Wynik na 4 – 0 podwyzszył Nick McBee, którego w uliczkę wypuścił Bartek Dziuban. Chwilę pózniej rywale zdobyli pierwszego gola wykorzystując niefrasobliwość Stalowej defensywy. Gdzie w momencie straty gola był Pawel Basisty? Ten gol podziałał na Stalowców niczym płachta na byka – w przekroju 15 minut Stalowcy zdobyli kolejne trzy gole autorstwa Jacka Lawniczaka, Marcina Jaworka i Nicka McBee. W końcówce meczu ambicja rywali została nagrodzona drugim golem.

Reasumując, było to kolejne relatywnie łatwe zwycięstwo biało-niebieskich. Dodajmy jednak, ze to zwycięstwo trzeba było wybiegać, wszak rywale tanio skóry nie sprzedali.  Zawodnicy Beyond FC duzo biegali, duzo walczyli, ale nie mieli pomysłu na grę.

Odnotować nalezy drugi hat-trick Jacka Lawniczaka w tej rundzie. Jedakze większa laurka nalezy się Bartkowi Dziubanowi za “niesamolubieniesie”. Bartek który przeciez walczy o dwie korony króla strzelców (ligi Cosmopolitan & wśród polonijnych zawodników Wschodniego Wybrzeza) w niedzielnym meczu wystąpił w roli asystetna – jego 3 kluczowe podania otwierały drogę do bramki Jackowi Lawniczakowi, czy Nickowi McBee. Ba, Bartek odstąpił nawet od wykonania rzutu karnego. Team player!