Miniderby w środę!

• autor: stalny, 2017-05-09 23:40

Juz jutro na obiekcie Verrazano Complex o godz 8 wieczór biało-niebiescy zagrają z druzyną NY Ukrainians. Wobec faktu, ze ostatnio druzyny Stali Mielec NY i Polonii NY “wymieniają się” w dywizjach to mecz z NY Ukrainians mozna określić jako miniderby. Mini, gdyz w druzynie NY Ukrainians zawodników o pochodzeniu ukraińskim jak na lekarstwo.

Niestety, w środowy wieczór druzyna Mirosława Pasternaka będzie wydatnie osłabiona. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo Stalowcy okupili kontuzją Sławomira Balona, którego kostka po meczu spuchła niczym balon. Mocno poobijany po tym meczu jest Jacek Lawniczak, który środowy mecz zacznie na ławce jako straszak. W środę zabraknie tez Pawła Basisty (gościnnie ma zagrać na gitarze w metalowej kapeli Amon Amarth). Ptaszki tez ćwierkają, ze moze zabraknąć Grzegorza Kruka, który narzeka na kontuzję uda. Niebiosa nie zlitowały się tez nad Krystianem Boguskim, który w niedzielnym meczu naderwał pachwinę. Itd, etc.

Historia bezpośrednich spotkań to sześć meczów, w których to Stalowcy odnieśli pięć zwycięstw i zanotowali jedną porazkę. W rundzie jesiennej Stalowcy pokonali sąsiadów zza miedzy 4 – 2 po trafieniach Jacka Lawniczaka (najszybsza bramka w historii klubu), Bartosza Dziubana, Lukasza Hausnera i Edana Spinksa. Jak będzie w środę?